Поврзете се со нас

Skopje Global

Екстра Глобал

Двејн Џонсон е болен од Ковид

Двејн Џонсон е болен од Ковид

Американскиот актер Двејн Џонсон, познат како „Рок“ (Карпа) , соопшти дека е заразен со коронавирусот и болен од Ковид-19.

На својот Инстаграм, овој популарен актер , посебно кај младите гледачи, по своите бројни улоги во разни акциони филмови, објавил дека освен тој, заболени се и сите членови на неговото семејство- сопругата и двете ќерки.

„Ова е една од најтешките ситуации со која сме соочени како семејство“ – напишал Џонсон на Инстаграм.

Тој и сите од семејството, остануваат во нивниот дом, во карантин.

„Рок“ преку социјалните мрежи , сега на сите им препорачува да бидат крајно внимателни во ова време на глобална пандемија- да бидат пред се, дисциплинирани, да носат маски на лицето, да го јакнат својот имунитет на секој начин, но и да го чуваат своето семејство и да водат сметка за другите околу себе.

Двејн Џонсон посебно жали што покрај него, со коронавирусот се зафатени сите во неговото семејство, за што вели дека не морало да се случи.

Коментирај

Напиши одговор

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Повеќе во Екстра Глобал

Горе