Поврзете се со нас

Skopje Global

Екстра Глобал

Бандерас болен од Ковид

@antoniobanderasoficial

Бандерас болен од Ковид

Актерот Антонио Бандерас објави на социјалните мрежи дека е заразен со коронавирусот. И тоа на неговиот 60-ти роденден.

„Сакам да соопштам дека роденденот ќе го поминам во карантин, затоа што лекарите открија дека сум болен од Ковид-19, што го предизвикува вирусот корона“ – има напишано Бандерас на Фејсбук и на Твитер.

Во пораката, тој вели дека се чувствува добро, освен што се чувствува  изморен и тоа многу повеќе од обично.

Главниот актер на филмовите за „Зоро“, како и за цела низа од филмови снимени во Шпанија, а потоа и во Америка, верува дека брзо ќе заздрави од болеста која го има погодена целиот свет, како и дека ги слуша советите на лекарите.

Антонио Бандерас, пред крајот на минатата година има прележано срцев удар, во како што тогаш самиот има признаено – поблага форма.

Тој е втората поголема филмска ѕвезда која се лекува од Ковид, после Том Хенкс и неговата сопруга – актерка и продуцент – Рита Вилсон. Тие се заразија, додека Хенкс во Австралија снимаше филм за животот на Елвис Присли.

Коментирај

Напиши одговор

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Повеќе во Екстра Глобал

Горе